Translate

14 Şubat 2015 Cumartesi

İLK ROTAMIZ İSTANBUL

İstanbul; kavuştuk yine! Seviyorum seni ama sadece misafirin olarak.. Trafiğin, kalabalık nüfusun ve zor iş hayatın beni çekmiyor. Ben gelip - gezip - dönmeyi tercih edenlerdenim. Yaşamak için çalışmak lazım, bizim çalışma şartlarımızın ve tempomuzun burada uygulanması çok ama çok zor! Bizim işte vakit kıymetli, burada vakit çok daha kıymetli. Gün trafikte bitiyor, sanki gün yetmiyor! O yüzden sayılı günü burada yaşamak, yani tadında bırakarak dönmek bizim için yeterli!
Konaklama noktamız artık klasiğimiz Vilayetler Evi; bulunduğu mevki anlamıyla çok kıymetli bir noktada. Sarıyer ilçesine bağlı Kireçburnu mevkinde. Denize sıfır harika bir manzaraya sahip.
Seyahatimize birçok şeyi sığdırmak ve günü dolu dolu yaşamak adına hiç vakit kaybetmemek lazım. Önceden program yapıp, rota belirlemek ve bu programa uymak adına erken saatte güne başlayıp denize karşı güzel bir kahvaltıyla İstanbulu yaşamaya başladık.
Ardından Ankara'nın eksiği denizi bulup da sahil kenarında yürüyüş yapılmazsa olmaz.. Yürüyüş ardından asıl gelme nedenimiz olan işleri de hallettikten sonra biraz yolculuk yaparak öğle yemeği için Fatih Kadınlar Pazarı'nda yer alan meşhur yöresel yemeğimizi yemek için Uğur Büryan Salonu'nun yolunu tuttuk. Yine muhteşem lezzette bir Büryan yedik.. Böyle güzel bir tadı sadece yerinde ve burada yine ustasının elinden yiyebilirsiniz. Ellerine sağlık Remzi Usta.. İstanbul'da yaşayıp denemeyenler ya da misafir olarak gelecekler için enfes bir deneyim olacak bu lezzeti tatmayanlar, muhakkak uğrayın..
İstanbula gelmişken sahilde gün geçirmeden, bizim için gözde yerlere uğramadan da olmaz diyerek Bebek Parkında biraz yürüyüp Starbucks'ta mola verip kahve keyfi yaptık.. Hava yağışlı da olsa denize karşı birkaç saat geçirmek gerçekten güzeldi..
Her ne kadar Avm'leri sevmesem de Ankara da olmayan mağazaların burada olması nedeniyle illaki Avm ziyareti de yaparım.. Bu ziyaretin ve alışverişin ardından akşam yemeği de tabii burada yenilir. Bu sefer durağımız Akmerkez. Yemek için tercihimiz tabii ki Günaydın.. Nefis Yaprak Döneri ile damağımızda günün lezzetlerini sonlandırdık..
İstanbulda 1 günümüz böyle geçti. İş & gastronomi üzerine kurulu.. Bir yemek bloggerı olarak bu sefer tariflerimi değil tercihlerimi sizinle paylaştım..Başka bir noktada başka lezzetlerle görüşmek üzere..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...